Rolovacie priemyselné brány

Rolovacie priemyselné brány MINIROL sú všeobecne známe predovšetkým vďaka kvalite použitých komponentov, spoľahlivosti a jednoduchému a ekonomickému riešeniu samotnej konštrukcie.

Spoľahlivosť a pružnosť

Rolovacie priemyselné  brány sa konštruujú na mieru podľa technických požiadaviek investora. Vďaka tomu môžeme optimálne dosiahnuť požadované hodnoty maximálneho zaťaženia a intenzity používania. Štandardné produkty sú navrhované na poveternostnú triedu 3 (700 Pa). Vďaka týmto jedinečným vlastnostiam sme schopní garantovať veľmi nízke náklady na náhradné dielce, ktoré však celkom iste nebudete potrebovať. Lamelový pancier rolovacích brán je pružný, takže je menej náchylný na prípadné deformácie. V prípade náhodného narazenia do brány sa profily len prehnú a následne sa vrátia späť do pôvodnej podoby bez výraznejšej deformácie, ktorá by mohla mať vplyv na funkčnosť tejto priemyslovej brány.

Bezpečnosť

Za úplnú samozrejmosť sa pri priemyslových rolovacích bránach MINIROL považuje bezpečnosť užívateľa. Rolovacie brány MINIROL sú podľa normy EN13241-1 (ak je to potrebné) vybavené radom bezpečnostných prvkov. Pri detekcii prekážky sa brána okamžite zastaví a zabráni tak možnému úrazu či vzniku prípadnej škody na majetku. Medzi hlavné bezpečnostné prvky rolovacích priemyslových brán sa ráta predovšetkým bezpečnostná optoelektronická lišta. Priemyslové brány možno na želanie vybaviť i výstražnými zariadeniami, ako sú maják či semafor, a zabezpečovacími prvkami - infrazávory (fotobunky).

Úspora priestoru

Ideálna geometria profilov rolovacích brán zaisťuje minimálne rozmery návinu, čím sú nároky na priestor znížené na absolútne minimum. Priemyslové rolovacie brány tak možno inštalovať aj na miesta, kde iné typy brán nie je možné použiť.

Ekonomická prevádzka

Vzhľadom na jedinečnú konštrukciu rolovacích priemyslových brán MINIROL sú náklady na údržbu a prípadné opravy celkom minimálne. V prípade poškodenia, napr. nárazom vysokozdvižného vozíka, možno rýchlo a jednoducho vymeniť len poškodené lamely, čím ušetríme čas a nemenej tak peniaze.

Elegancia

Plne si uvedomujeme, že rolovacie priemyslové brány sú neoddeliteľnou súčasťou priemyslovej budovy ako celku. So zreteľom na to je ponuka farieb i použitých profilov veľmi rozmanitá. Na výber je okrem iného zo vzhľadu prírodného hliníka či strieborného pozinku. Tieto rolovacie brány však možno lakovať aj v akejkoľvek farbe vzorkovnice RAL.

Ponuka samotných profilov je veľmi široká. Používajú sa tak jednostenné nezateplené lamely, ako aj dvojstenné, zateplené polyuretánovou penou, polystyrénom či minerálnou vatou. Použitým materiálom je oceľ, hliník či nehrdzavejúca oceľ.

Ovládanie

Ovládanie priemyslových rolovacích brán je realizované vďaka špičkovým bočným pohonom s núdzovým ovládaním pomocou kľuky či reťaze. Ovládacích prvkov je na výber celý rad. Medzi tie najčastejšie používané patria trojtlačidlo, kľúčový spínač, ťahový spínač, diaľkové ovládanie, ovládanie pomocou čítačky čipov či kariet, číslicovej klávesnice a ďalšie…

Pomôžeme Vám s projektom!

Vzhľadom na to, že priemyslové rolovacie brány sa inštalujú do priemyslových objektov s najrôznejšími požiadavkami na technické vyhotovenie a ovládanie, pristupujeme ku každému takému projektu veľmi individuálne na základe požiadaviek investora či príslušného projektanta.

Galéria